Rynek świętuje na sportowo – IV Capital Market Games za nami

Patronujemy / wydanie magazynu
Rynek świętuje na sportowo – IV Capital Market Games za nami

Miniony weekend upłynął w istnie sportowej atmosferze – 23 września przedstawiciele rynku kapitałowego po raz kolejny spotkali się w Zakopanem, by stoczyć zaciętą walkę o miejsce na podium w ramach Letnich Igrzysk Rynku Kapitałowego.

Na ten weekend czekali wszyscy – zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy. Bowiem to właśnie na te trzy dni oczy rynku kapitałowego zamiast na warszawski parkiet, miały zwrócić się ku zakopiańskim szczytom, wśród których przedstawiciele zarówno instytucji finansowych, spółek jak i mediów ekonomicznych, mieli zmierzyć się w 11 dyscyplinach.

Intensywne przygotowania trwały już od czwartku – rozstawiono bramy, przygotowano obiekty, po raz ostatni sprawdzono wszystkie trasy. I choć początkowe prognozy nie napawały optymizmem, uczestników tegorocznych CMG przywitało piękne słońce i błękitne niebo. Dzięki temu punkt 11:30 w piątek Prezes SII Jarosław Dominiak, właściciel Tatra Holding Wojciech Sularz wraz z Pawłem Korzeniowskim oficjalnie otworzyli IV edycję Capital Market Games.

Cieszy mnie, że wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz Tatra Holding przerodziła się w największe i najważniejsze wydarzenie sportowo-biznesowe w kraju. Pozytywna energia, którą od Was otrzymujemy napędza nas do rozwijania i kontynuowania tego projektu, tworzonego na wzór letnich Igrzysk Olimpijskich” – stwierdził Wojciech Sularz podczas ceremonii otwarcia.

 

Dzień pierwszy

Rozgrywki rozpoczęły się już o 12:00. Jako pierwsi zmierzyli się piłkarze oraz pasjonaci badmintona. Emocji nie brakowało, pot lał się strumieniami, a walka była naprawdę zacięta – zarówno każda bramka, jak i każda pominięta lotka były na wagę złota. Turniej piłkarski rozgrywany był w systemie ligowym. Po zakończeniu wszystkich meczów drużyny z miejsc 1-4 stanęły do walki o podium. 

W badmintonie wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Michał Wojciechowski (DM BOŚ), kolejni w klasyfikacji byli Tomasz Żyła (Tauron Polska Energia) oraz Zbigniew Jabłoński (DM BOŚ). Wśród Pań najlepsza była Marlena Molińska (CDM Pekao S.A.), zaś kolejne miejsca przypadły Hannie Milewskiej (DM BOŚ) oraz Małgorzacie Romanowskiej (DM BOŚ).

Następnie na koronie stadionu lekkoatletycznego spotkali się wszyscy zawodnicy startujący w zawodach MTB. Do przejechania czekało na nich 6 okrążeni, czyli łącznie około 15 km. Wśród mężczyzn prym zdecydowanie wiódł Tomasz Pustiowski (TAURON Polska Energia), któremu na całej trasie udało się nawet zdublować ostatniego zawodnika.  Następni w kolejności byli Piotr Łaniewski (KDPW) z czasem 38:03.86 oraz Marek Wideł (Tauron Polska Energia), który na metę dojechał po niespełna 40 minutach.

Panie dojechały z równie dobrym wynikiem, choć dysproporcja między zawodniczkami nie była aż tak duża. Wyścig jako pierwsza ukończyła Marta Bisikiewicz (Tauron Polska Energia) docierając z czasem 55:35.10, zaś tuż za nią uplasowała się Aleksandra Izdebska (CDM Pekao S.A.).

O 15:30 na hali głównej COS rozegrana została siatkówka halowa. O tytuł najlepszej drużyny walczyły teamy Alior Bank, Sport Gas, CDM Pekao S.A. oraz Tauron Polska Energia. Finałowy mecz rozegrany został pomiędzy Tauron PE oraz Alior Bank, by  ostatecznie pierwsze miejsce przypadło drużynie potentata energii.

Późnym popołudniem emocji dostarczyli biegacze startujący w ramach konkurencji biegowej cross–country. Do przebiegnięcia czekało na nich nieco ponad 8 km trasy, usytuowanej na terenie COS Zakopane. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce przypadło Markowi Łobuzowi (Grupa Azoty) z czasem 33:08.41, jako drugi dobiegł Michał Wojciechowski (DM BOŚ) z czasem 35:09.08. Podium zamknął natomiast Marcin Brol (Tauron Polska Energia), pojawiając się na mecie po niespełna 36 minutach.

Dzień zamknęły zawody na pływali COS. Zanim jednak zawodnicy wskoczyli do wody by zawalczyć o medale, w profesjonalnej rozgrzewce pomógł im Paweł Korzeniowski – najbardziej utytułowany polski pływak w historii. Dla wszystkich zawodników przeprowadził także trening, jak również popłynął z nimi poza konkurencją.

Podczas zawodów pływackich uczestnicy mogli spróbować swoich sił w kilku kategoriach, w tym:

 • 50 m stylem klasycznym (pierwsze miejsca: Agnieszka Zaręba Inwestorzy.tv, Tomasz Porada DM BOŚ),
 • 50 m stylem dowolnym (pierwsze miejsca: Agnieszka Zaręba i Bartosz Zaręba Inwestorzy.tv),
 • 400 m stylem dowolnym (pierwsze miejsca: Agnieszka Zaręba Inwestorzy.tv, Tomasz Porada DM BOŚ),
 • 50 m stylem grzbietowym (pierwsze miejsca: Agnieszka Zaręba i Bartosz Zaręba Inwestorzy.tv),
 • 50 m stylem motylkowym (pierwsze miejsca: Jacek Kustrzycki, Tauron PE)
 • 100 m stylem zmiennym (pierwsze miejsca: Agnieszka Zaręba i Bartosz Zaręba Inwestorzy.tv).

Piątkowe zmagania zwieńczył wieczór z gwiazdami sportu. Pierwszą część spotkania stanowiła rozmowa z Pawłem Korzeniowskim, którą poprowadził Michał Zachodny, dziennikarz serwisu Sport.pl. W czasie rozmowy nawiązano do doświadczeń Pawła z Rio, opowiedział również o tym jak trenuje, kluczowej roli dobrego trenera oraz o tym, czym dla zawodowego sportowca jest przegrana. Kolejna część poprowadzona została przez przedstawicieli i-Sport – firmy oferującej innowacyjną aplikację pozwalającą każdej osobie zainteresowanej amatorskim treningiem na współpracę z profesjonalnym trenerem, w oparciu o indywidualnie ułożony plan treningowy oraz żywieniowy. W spotkaniu wzięli udział Paweł Korzeniowski oraz Jan Peńsko, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu wśród juniorów, seniorów, a obecnie masters.

fot-capital-market-games-2016-5

Sobotnie rozgrywki

Kolejny dzień zmagań sportowych przywitaliśmy równolegle na kortach tenisowych, boisku do siatkówki plażowej oraz trasie kolarstwa szosowego. Piękna pogoda sprzyjała uczestnikom, a prezentowany przez nich poziom budził najszczersze uznanie. Po dwóch godzinach znaliśmy już pierwszych zwycięzców – w męskim tenisie ziemnym królował Marcin Jabłoński (Sport Gas), a tuż za nim uplasowali się Piotr Zarzecki oraz Paweł Madeja (obaj z Tauron Polska Energia). Wśród pań złoto przypadło Magdalenie Wilec (Sport Gas), zaś na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Mikołajczyk (DM mBank).

W siatkówce plażowej po kilku zaciętych pojedynkach, ponownie zwyciężyła drużyna Tauron Polska Energia, która całkowicie zdeklasowała konkurencję zajmując wszystkie trzy miejsca na podium.

W przypadku kolarstwa szosowego walka była równie intensywna i okupiona litrami wypitych płynów, jak i ogromnym wysiłkiem. Obyło się na szczęście bez łez. Efekt? Jako pierwszy linię mety ponownie przekroczył Tomasz Pustiowski (Tauron Polska Energia), zostawiając pozostałych konkurentów daleko w tyle. Za nim uplasowali się natomiast Michał Masłowski (Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych) oraz Piotr Łaniewski (KDPW). Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Stefaniak (BSWW legal&tax), za nią dojechała Agnieszka Leśniewska (Grupa Azoty).

O godzinie 10:00 powróciliśmy na stadion lekkoatletyczny. Z racji liczby konkurencji, jakie ma w sobie Królowa Sportu, zawody odbyły się tylko w ramach wybranych.

W rezultacie zawodnicy wzięli udział w:

 • Biegu krótkim na 100 m (pierwsze miejsca: Joanna Krasuska – Brauła CDM Pekao S.A., Marcin Wrona KDPW)
 • Biegu krótkim na 400 m (pierwsze miejsca: Katarzyna Piwowarczyk – Ściebura Tauron Polska Energia, Marcin Wrona KDPW)
 • Biegu średnim na 1500 m (pierwsze miejsca: Marlena Molińska CDM Pekao S.A., Marek Łobuz Grupa Azoty)
 • Sztafecie 4×100 m (pierwsze miejsce: Dom Maklerski BOŚ)
 • Pchnięciu kulą (pierwsze miejsca: Joanna Krasuska – Brauła CDM Pekao S.A., Paweł Korzeniowski i – Sport)
 • Skoku w dal (pierwsze miejsca: Katarzyna Piwowarczyk – Ściebura oraz Marek wideł Tauron Polska Energia).

O tej samej godzinie na boisko Plato powrócili także piłkarze, by stoczyć ostateczny bój o puchar. W szranki stanęły zespoły Tatra Holding, KNF, Alior Bank oraz PZU. Po ponad czterech godzinach, kilku spektakularnych bramkach, ostrej walce o każdy centymetr boiska, znaliśmy tak oczekiwany skład zwycięskiej trójki – pierwsze miejsce przypadło PZU, które odebrało zeszłoroczny tytuł drużynie KNF, która zajęła drugie miejsce na podium. W meczu o 3 miejsce Tatra Holding pokonała Alior Bank 4:1.

Po piłce nożnej przyszła pora na ostatnią dyscyplinę rozgrywaną tego dnia – tenis stołowy. O godzinie 16 wszyscy zawodnicy pojawili się na nowej hali COS, a wśród nich również sam Paweł Korzeniowski. Po dwóch godzinach zażartych pojedynków na pierwszym miejscu podium stanął Grzegorz Czuż (TAURON Polska Energia). Tuż za nim uplasowali się Jacek Starczewski (TAURON Polska Energia) oraz Marcin Jabłoński (Sport Gas). Wśród Pan najlepsza okazała się Marlena Molińska (CDM Pekao S.A.), zaś kolejne miejsca należały do Renaty Talarek (i-Sport) oraz Patrycji Śpiewak (Inwestorzy.tv).

And the winner is…

Tegoroczne Igrzyska zakończyła uroczysta gala wręczenia medali, która zorganizowana została w Hotelu Grand Nosalowy. Ceremonię zamknięcia poprowadził Marcin Glądała, Dyrektor organizacyjny Igrzysk, natomiast nagrody oraz medale wręczyli zwycięzcom Jarosław Dominiak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz Paweł Korzeniowski.

Chciałbym, aby moja obecność podczas tych kilku dni w Zakopanem stała się tradycją” – stwierdził Paweł Korzeniowski podczas ostatniego wieczoru. – „Jako czterokrotny olimpijczyk czułem się podczas tego wydarzenia jakbym przebywał w prawdziwej wiosce olimpijskiej. Ludzie, atmosfera, sportowa rywalizacja, oprawa i przygotowanie imprezy na najwyższym poziomie. Cieszę się, że jako i-Sport mogliśmy być partnerem Capital Market

Games, bo dzięki właśnie takim wydarzeniom można złapać bakcyla sportowego, a my jesteśmy po to,  żeby go następnie podtrzymać” – podsumował całe wydarzenie.

Podczas sobotniego wieczoru mogliśmy również poznać zwycięzców w klasyfikacji generalnej. Tegoroczną multimedalistką została Agnieszka Zaręba (5 złotych medali), tytuł multimedalisty trafił natomiast do Bartosza Zaręby (3 złote medale i 1 srebrny), zaś w klasyfikacji generalnej firm wygrał TAURON Polska Energia.

 

***Equity Magazine jest partnerem medialnym tego wydarzenia***

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*