Warsaw Latin Convention 2017

wydanie magazynu / Wydarzenia
Warsaw Latin Convention 2017

 

Warsaw Latin Convention jest inicjatywą studentów i wykładowców, stworzoną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, której celem jest promocja i rozwój relacji prawno-gospodarczych oraz akademickich pomiędzy instytucjami, przedsiębiorcami oraz kancelariami w Polsce i Ameryce Łacińskiej.

Podstawą budowy tych relacji są przede wszystkim młodzi ludzie, studenci przyszli specjaliści, prawnicy, przedsiębiorcy, ekonomiści, którzy dzięki zdobytej w ramach projektu wiedzy i doświadczeniu będą przyczyniali się do rozwoju obecnej współpracy. W ramach projektu organizowane są konferencje naukowe i warsztaty łączące elementy ekonomiczne i prawne.

Jednak trzonem Warsaw Latin Convention jest program wymian krótkoterminowych pomiędzy studentami z uniwersytetów latynoamerykańskich a studentami z Polski. Jesteśmy przekonani, że relacje akademickie są silnym bodźcem do rozwoju przyszłych stosunków politycznych i ekonomicznych między państwami, gdyż dają możliwość zdobycia wiedzy na temat przyszłego partnera, co z kolei jest impulsem do budowy kontaktów społecznych i handlowych pomiędzy ich obywatelami. Widząc potencjał krajów Ameryki Łacińskiej, zarówno pod względem możliwości alokacji przyszłych inwestycji w tym regionie jak i eksportu polskich produktów, chcemy poprzez nasz projekt budować w Polsce świadomość o olbrzymich możliwościach jakie ten region stwarza oraz kształcić przyszłych specjalistów w tej dziedzinie.

Jesteśmy także przekonani, że Warsaw Latin Convention stanie się w przyszłości czołową platformą do budowania i pogłębiania obecnej współpracy pomiędzy partnerami z Polski i Ameryki Łacińskiej, zarówno o charakterze instytucjonalnym, naukowym jak i gospodarczym.

***Equity Magazine jest patronem medialnym tego wydarzenia***

1 Comment

  1. 4 lipca 2017, 12:56

    Super inicjatywa, sam chętnie bym pojechał na wymianę taką egzotyczną 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*