„Day Trading” Joe Ross – nasza recenzja

Joe Ross to bez wątpienia wybitny trader i znany propagator wiedzy na temat inwestowania. Jego książki oraz wystąpienia publiczne cieszą się dużym powodzeniem za oceanem. Na polskim rynku nie należy on jeszcze do grona autorów znanych większości inwestorów, ale pomóc w tym może jego książka Day Trading wydana niedawno przez wydawnictwo Maklerska.

Joe Ross jest autorem 12 książek o tematyce inwestycyjnej, a Day Trading zdecydowanie jest jedną z najważniejszych. Dowiadujemy się z niej o najbardziej znanych metodach Rossa, którymi są Haki Rossa i prawa wykresów. Nie zabraknie rozdziału o zarządzaniu kapitałem, licznych przykładów z rynku akcyjnego, walutowego oraz kontraktów. Ross pokazuje kiedy i dlaczego zajmuje pozycję oraz w jakich warunkach ją realizuje. W książce znajdziemy nie tylko rozwiązania dotyczące strategii autora, ale także bardziej podstawowe, jednak nie mniej istotne, tematy, jak choćby sposób identyfikowania trendu czy metody ustawiania zleceń zabezpieczających stop loss.

W jednej ze swoich publikacji Joe Ross stwierdził, że ponad 80% traderów jest po dobrej stronie rynku, gdy na niego wchodzi. Jeśli wziąć pod uwagę, że tylu ludzi ma rację na początku, to dlaczego finalnie większość inwestorów traci? Winna temu jest psychologia oraz nieumiejętne prowadzenie i realizowanie pozycji, o czym szczegółowo Ross pisze m.in. w tej książce.

Książki o daytradingu są o tyle trudne do napisania, że wymaga się od nich praktyczności wiedzy oraz ich aktualności. Joe Ross zdołał z sukcesem poruszyć oba te obszary, dlatego książka Day Trading to pozycja, która powinna znaleźć się na liście lektur każdego inwestora.

Więcej na temat książki można znaleźć na stronie www.day-trading.pl

 

Dodaj komentarz