Doradca inwestycyjny – egzamin zdało ponad 50 proc. kandydatów!

W niedzielę 30 października odbył się I etap egzaminu państwowego na Doradcę Inwestycyjnego. W tym roku egzamin ten okazał się wyjątkowo łagodny. Licząc przed uwzględnieniem odwołań, zaliczyło go aż 61 osób na 115 zapisanych na ten egzamin (53%!).

Jest to prawdopodobnie najwyższy historyczny wynik i szczególnie wysoki na tle egzaminu na Maklera Papierów Wartościowych, który odbył się tydzień wcześniej (gdzie zdało zaledwie 11,2% kandydatów)! Najlepszy kandydat miał aż 198pkt/220pkt możliwych (90% możliwych do zdobycia punktów). Dla porównania najlepszy laureat ostatniego egzaminu na MPW miał zaledwie 189pkt/240pkt możliwych (79% możliwych do zdobycia punktów).

Kandydaci na Doradców Inwestycyjnych zdający ostatni I etap egzaminu mają więc duże powody do zadowolenia. Jednak najpóźniej 8 tygodni od I etapu, czeka na nich II etap – znacznie trudniejszy, który może być bardzo ostrą weryfikacją. Tymczasem czasu na przygotowania nie ma zbyt wiele. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy organizujące warsztaty lub oferujące materiały do efektywnej nauki na II etap egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego.

 

Mariusz Śliwiński
Makler Papierów Wartościowych, nr lic. 2597
www.maklers.pl

Komentarze

  1. Creditors are normally willing to work out some sort of flexible payment schedule
    to help you catch up on your adverse loans. So what does
    it mean for people to use these loans in a responsible manner.
    Whatever source you use to get your emergency car loan for the car you need today, use caution.

Dodaj komentarz