Erasmus dla przedsiębiorców

Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Nie tylko studenci, ale i początkujący przedsiębiorcy mogą skorzystać z zagranicznych wyjazdów, zdobywać nowe praktyczne umiejętności i czerpać z najlepszych zagranicznych wzorców. Startuje projekt „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”, w który – jako jedna z trzech instytucji w Polsce – zaangażował się InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM.

 

Na czym polega program?

Początkujący przedsiębiorcy mogą spędzić od jednego do sześciu miesięcy na stażu w przedsiębiorstwie w jednym ze wskazanych przez siebie krajów Unii Europejskiej, zaangażowanych w realizację projektu. Przedsiębiorca sam wybiera zarówno państwo, jak i firmę, w której stażem jest zainteresowany.

Poniżej wideo promujące program:

 

 

Kto może wziąć w udział w programie?

W projekcie mogą wziąć udział dwie grupy osób. Pierwszą są osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą bądź młodzi przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją firmę nie dłużej niż 3 lata. Drugą grupę stanowią doświadczeni przedsiębiorcy, prowadzący firmy mikro, małe i średnie, z jednego z krajów Unii Europejskiej, którzy zadeklarują chęć przyjęcia stażysty.

 

Chętni muszą jednak wykazać się doświadczeniem zawodowym, wykształceniem i możliwą do zrealizowania koncepcją biznesową. Osoby zainteresowane wyjazdem powinny także dobrze znać języki obce, a przede wszystkim przedstawić biznesplan swojego przedsięwzięcia. Mile widziany jest również plan pobytu potencjalnego stażysty w zagranicznym przedsiębiorstwie.

 

Od czego zacząć?

Poprzez stronę http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php,  należy wypełnić  formularz aplikacyjny. Trafi on do InQbatora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM, który jest instytucją pośredniczącą w kontakcie między początkującymi przedsiębiorcami, chętnymi do udziału w projekcie, a doświadczonymi firmami. Kandydaci na stażystów, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, podpiszą umowę regulującą warunki wyjazdu.

 

Beneficjenci otrzymają wsparcie finansowe w wysokości od 560 do 1100 Euro, wypłacane co miesiąc, w zależności do kraju, w którym będzie odbywał się staż.

 

Koordynator projektu: Wojciech Przygocki
wojciech.przygocki@ppnt.poznan.pl

061 6226 969

Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską.

Dodaj komentarz