Internetowy Dzień Inwestowania 2014 – wiele podejść do inwestowania w jeden dzień

W dniu 26 kwietnia 2014 roku odbyła się całodniowa, wyłącznie internetowa, konferencja na temat inwestowania „Internetowy Dzień Inwestowania 2014”. Prawie 160 uczestników miało okazję poznać przekrój różnych podejść do inwestowania. Wszystko po to, aby odnaleźć odpowiednią dla siebie strategię inwestowania i z sukcesem wdrożyć ją w życie.

W trakcie pierwszego wykładu Albert Rokicki przedstawił, w jaki sposób działania amerykańskiego FED wpływały na rynek akcji w latach 2008 – 2014 i co się będzie działo w tym zakresie w przyszłości. Dodatkowo, pokazał dlaczego zwłaszcza średnio i długoterminowi inwestorzy powinni w swoich strategiach uwzględniać plany i decyzje amerykańskiego banku centralnego.

W kolejnej prezentacji, Paweł Szczepanik (Szkolenia z Inwestycji Giełdowych), pokazywał w jaki sposób przekuć teorię w praktykę i zacząć zarabiać pieniądze na rynku. Uczestnicy mogli dowiedzieć się dlaczego, żeby odnieść sukces na giełdzie trzeba szukać odpowiedniej dla siebie strategii inwestowania. Słuchacze mogli także dowiedzieć się tego w jaki sposób to zrobić w praktyce.

Kolejny wykład poprowadziła Ewa Walkowiak (Redaktor StrefaInwestorow.pl, specjalistka w zakresie technik DiNapoliego). Była to prezentacja obfitująca w przykłady i statystyki, ponieważ prowadząca pokazała jak wyglądają elementy strategii DiNapolego na GPW. W czasie wykładu uczestnicy mogli również poznać skuteczność poszczególnych sygnałów tej techniki w różnych perspektywach czasowych.

Czwarty wykład poprowadził Michał Stopka (Redaktor Michał Stopka Inwestor Profesjonalny). W trakcie jego prezentacji słuchacze mogli uzyskać informacje o tym, co wpływa na kursy spółek giełdowych, a przez to też i na same indeksy giełdowe. Prowadzący przeanalizował i pokazał w jaki sposób dane makroekonomiczne wpływają na zachowanie giełdy, zaznaczając jak istotnym elementem budowania strategii inwestycyjnej powinna być znajomość sytuacji makroekonomicznej kraju.

Piąty wykład poprowadził Radosław Chodkowski (Redaktor bloga inwestorskiego „Humanista na giełdzie” i „Opcje na Akcje”). W czasie tej prezentacji uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wykorzystać opcje w swojej strategii inwestycyjnej. Omówione zostały strategie, pozwalające na zabezpieczenie ryzyka rynkowego oraz na wygenerowanie dodatkowego dochodu

Paweł Biedrzycki (Redaktor naczelny StrefaInwestorow.pl) poprowadził szósty wykład. Został on poświęcony omówieniu połączenia Price Action z ważnymi informacjami fundamentalnymi. W prezentacji pokazane zostały przykłady powtarzających się na rynku układów, w oparciu o które można budować strategię inwestowania. Prezentacja w celny sposób pokazała w jaki sposób można skutecznie łączyć analizę fundamentalną i analizę techniczną rynku.

Dodatkowo, oprócz wykładów na żywo, na koniec konferencji uczestnicy mogli obejrzeć specjalnie na ten dzień przygotowane nagranie, autorstwa znanego w całej Europie tradera Birgera Schaffermeiera. Jego tematem było „5 największych błędów tradingu i co z nich wynika”. Wykład ten został przygotowany we współpracy z działającym na polskim rynku brokerem WH Selfinvest.

Pomimo utrzymującej się stosunkowo niekorzystnej sytuacji na rynku giełdowym, konferencja on-line „Internetowy Dzień Inwestowania 2014”, zakończyła się sukcesem. Przede wszystkim z punktu widzenia uczestników, którzy wyrażali swoje uznanie w komentarzach w trakcie wykładów. Jak się okazuje, wielu polskich inwestorów chce poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności.

Organizatorem konferencji on-line „Internetowy Dzień Inwestowania 2014” był serwis StrefaInwestorow.pl. We współorganizacji i promocji konferencji udział wzięli partnerzy: WH Selfinvest, Equity Magazine, SIG.edu.pl, Sindicator.net, Longterm.pl, MichalStopka.pl, Humanista Na Gieldzie oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Pierwsza edycja konferencji on-line „Internetowy Dzień Inwestowania” odbyła się w 2013 roku.

Więcej informacji: http://InternetowyDzienInwestowania.pl

 

***Equity Magazine jest patronem medialnym tego wydarzenia***

Komentarze

Dodaj komentarz