Interntowy Dzień Inwestowania Wiele podejść do inwestowania w jeden dzień

 

W dniu 27 kwietnia 2013 roku w Warszawie odbyła się pierwsza w Polsce, wyłącznie internetowa, konferencja na temat inwestowania. Wszyscy prowadzący w tym dniu wykłady, a było ich siedmiu, dzielili się swoją wiedzą ze specjalnie przygotowanego do konferencji studia. Na sali oprócz prowadzących i obsługi technicznej nie było jednak żadnego słuchacza. Uczestnicy słuchali wykładów ze swoich domów. Konferencja on-line trwała od godziny 9 do 18 i zakończyła się pełnym sukcesem. Jej uczestnicy mieli okazję poznać przekrój różnego rodzaju podejść do inwestowania.


W trakcie pierwszego wykładu Przemysław Gerschmann pokazał w jaki sposób zbudować zyskowny portfel dywidendowych spółek z GPW. Potem Albert Rokicki  opowiedział o tym jak szukać okazji inwestycyjnych w czasach kryzysu i przedstawił w jaki sposób inwestował w latach 2011 – 2013.

W trakcie trzeciej prezentacji Michał Stopka, podzielił się sposobem na inwestowanie z zupełnie innej perspektywy. W trakcie wykładu pokazał jak inwestują fundusze oraz jak tą wiedzę może wykorzystać inwestor indywidualny.

Jeszcze inne podejście do inwestowania, bo oparte wyłączenie na analizie technicznej, pokazała Ewa Walkowiak (Redaktor StrefaInwestorow.pl). W trakcie jej wykładu można było poznać elementy technik DiNapoliego w połączeniu z klasyczną analizą techniczną.

Paweł Szczepanik (Szkolenia z Inwestycji Giełdowych, KBC Securities) poświęci cały swój wykład wyłączenie tematowi inwestowania jedno-sesyjnego (daytrading). W trakcie prezentacji pokazał czy na takim podejściu do rynku faktycznie można zarobić pieniądze.

Tomasz Krynicki (Redaktor StrefaInwestorow.pl) przedstawił swoją strategię inwestowania na rynku instrumentów pochodnych:skuteczną metodę, która mogła być dla wielu, łowców nowinek inwestycyjnych, zaskakująca, gdyż jest ona oparta wyłączenie na prostych technikach, jak Teoria Fal Elliotta i średnie kroczące.

Wykład zamykający konferencję poprowadził Paweł Biedrzycki (Redaktor naczelny StrefaInwestorow.pl) i poświęcił go na omówienie dwóch podejść do inwestowania w akcje. Na bazie swoich inwestycji z ostatnich lat odpowiedział na pytanie czy na GPW lepiej podążać za trendem, czy też nastawić się na szybką realizację zysków.

Cała konferencja, pomimo stosunkowo niekorzystnej sytuacji na rynku giełdowym, zakończyła się sukcesem. Jak się okazuje, wielu polskich inwestorów chce poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności. Już teraz organizatorzy zadeklarowali, że będą kontynuować ten projekt.

Organizatorem konferencji on-line „Internetowy Dzień Inwestowania” był serwis StrefaInwestorow.pl. We współorganizacji i promocji konferencji udział wzięli partnerzy: Equity Magazine, SIG.edu.pl , Sindicator.net, Longterm.pl, MichalStopka.pl oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć pod adresem InternetowyDzienInwestowania.pl

 

***Equity Magazine jest patronem medialnym tego wydarzenia***

Dodaj komentarz