Invest Cuffs 2019 w Krakowie – czy warto wziąć udział?

Invest Cuffs to nowa odsłona imprezy z branży inwestycyjnej znanej dotychczas pod nazwą FX Cuffs. Tegoroczna edycja odbędzie się w Krakowie w dniach 22-23 marca. Jeśli zastanawiasz się czy warto wziąć w niej udział to odpowiedź znajdziesz w tym artykule. Uczestniczyłem w zeszłorocznej edycji i wybieram się do Krakowa także w tym roku.

Organizatorzy piszą o Invest Cuffs, że jest to expo i faktycznie – mało która impreza z branży inwestycyjnej dorównuje jej rozmachem. Trwa dwa dni i odbywa się w Centrum Kongresowym ICE Kraków, nowoczesnym gmachu podzielonym na kilka sal, z czego główna to piękna sala koncertowa, na której scenie grane są spektakle i koncerty. Oddzielną część zajmują stoiska z wystawcami, których w minionym roku było bardzo dużo. Od banków i znanych domów maklerskich, po zagranicznych brokerów i oferujących inwestycje alternatywne, po stoiska niezależnych analityków, autorów książek, koparki kryptowalut i strefę live tradingu – jest tego naprawdę dużo i trudno jest obejść wszystko za pierwszym razem. Co więcej, stoiska są podzielone na strefy i są rozsiane po trzech piętrach, co pomaga w konsumpcji tych wszystkich atrakcji.

W salach konferencyjnych przez dwa dni odbywają się wykłady i panele. Program edycji 2018, w której uczestniczyłem, był mocno zróżnicowany. Choć w nazwie było wtedy jeszcze „FX” to organizatorzy nie ograniczali się tylko do branży forexowej. Na scenie można było spotkać zarówno ekonomistów, jak i inwestorów giełdowych, kryptowalutowych, pojawił się temat nieruchomości oraz sukcesji majątkowej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bez względu na stopień zaawansowania swojej wiedzy. I dlatego imprezę tę szczególnie poleciłbym początkującym z uwagi na szerokie spektrum tematyki inwestycyjnej.

I takich osób prawdopodobnie było najwięcej, sądząc z niskiego wieku uczestników. Podczas gdy konferencje stricte giełdowe przyciągają w większości doświadczonych inwestorów, pamiętających czasy, gdy PKN Orlen można było kupić poniżej 30 złotych, tak w do Krakowa ściągają głównie młodzi ludzie. Sala konferencyjna pełna młodych ludzi to obecnie rzadki widok, a zarazem bardzo budujący i potrzebny polskiej społeczności inwestorów. Organizatorom Invest Cuffs należą się za to szczególne wyrazy uznania.

Poniżej krótki materiał pokazujący jak wyglądała edycja 2018:

Co warto wiedzieć przed:

Hotel – żadna z wersji biletowych nie zawiera noclegu, więc musimy o niego zadbać samemu. Pamiętajmy, że przez tę imprezę przewija się około 2000 osób, co sprawia, że hotele w okolicy są wykupione. W minionym roku spałem w apartamentach znalezionych na booking.com 5 minut piechotą od miejsca imprezy.

Jedzenie – w okolicy trudno o dobre miejsce, gdzie można na szybko zjeść lunch (zwłaszcza jak kilkaset osób też zrobi się głodnych). Warto pomyśleć o bilecie, w którym posiłek jest zawarty albo wyskoczyć tramwajem w stronę rynku, gdzie nie brakuje dobrych lokali.

Dojazd – Centrum Kongresowe jest bardzo dobrze skomunikowane ze śródmieściem Krakowa, łatwo też do niego przyjechać spoza Krakowa. Uprzedzę tylko, że znalezienie wolnych miejsc parkingowych to spore wyzwanie, sam w tym roku chętnie wsiądę w Pendolino.

Wykłady –  program jest bogaty i zapewne będzie w czym wybierać, dlatego warto na początku imprezy poświęcić trochę czasu i zdecydować kogo chce się zobaczyć. Na pewno już na wstępie można zarezerwować czas na Galę, na której zostaną wręczona nagrody.

Prelegenci – większość z osób, które prowadzą wykłady i debaty można później spotkać w kuluarach. To bardzo dobra okazja, aby dowiedzieć się więcej niż inni i zawrzeć nowe znajomości. Zawsze zachęcam, aby zagadywać prelegentów na konferencjach, a i im samym w większości przypadków to absolutnie nie przeszkadza.

Uczestnicy – konferencje to idealne miejsca na zawieranie nowych znajomości „w offlinie” z ludźmi, z którymi dzielimy wspólne pasje. Warto dyskutować w kuluarach i rozmawiać z osobami napotkanymi przy stoiskach. Z własnego doświadczenia wiem, że to czasem procentuje bardziej niż najlepsze inwestycje giełdowe.

Koszty (UPDATE!)

Ważną cechą tej imprezy jest niska cena za uczestnictwo, a w przeszłości bilet można było nawet dostać za darmo. Podobnie jest też w tym roku – bilety są darmowe i płatne, a różnica polega na przekazaniu danych partnerowi głównemu konferencji. W tym roku najtańsza płatna wejściówka (nie licząc tej darmowej) kosztuje 30 złotych i pozwala zobaczyć to, co najważniejsze, czyli wykłady, strefę expo z wystawcami, galę wręczenia nagród, a nawet umożliwia wejście na after party. Na ten bilet warto się zdecydować zwłaszcza jeśli chcemy uczestniczyć tylko w części imprezy albo jeśli jedziemy tam pierwszy raz zrobić rekonesans. W zamian dostaniemy znacznie więcej niż zapłacimy. Szczegóły o cenniku biletów znajdziecie tutaj.

Głosowanie w Invest Cuffs 2019 (UPDATE!)

Jak co roku podczas Invest Cuffs będą wręczane nagrody w wielu kategoriach rynkowych. W minionym roku uruchomiliśmy cykl edukacyjny „Śladami Warrena Buffetta”, który rozpoczęliśmy od wizyty w USA na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway. Z wyjazdu przeprowadziliśmy szeroką relację na łamach Equity Magazine, Doradca.tv oraz w naszej grupie na facebooku. W tym roku zostaliśmy nominowani do nagrody w kategorii wydarzenie roku”. Konkurs jest dwuetapowy, najpierw zbierane są głosy publiczności, a później decyduje kapituła. Będziemy wdzięczni za wszystkie głosy oddane na cykl „Śladami Warrena Buffetta”, co można zrobić poprzez ten link: https://konkurs.investcuffs.pl/wydarzenie-roku/  (Upadate: dzięki Waszym głosom przeszliśmy do kolejnego etapu – dziękujemy!)

Podsumowując

Jeśli jesteś początkującym inwestorem, chcesz zrobić rekonesans rynku albo szukasz nowych inspiracji to Invest Cuffs jest dla Ciebie idealnym miejscem. Nawet jeśli rynek finansowy nie leży w ścisłym centrum Twoich zainteresowań to nie będziesz żałował uczestnictwa w Invest Cuffs, bo na pewno poszerzysz horyzonty, poznasz ciekawych ludzi i znajdziesz nowe inspiracje. Sama impreza pozostaje doskonałą okazją do networkingu oraz do kontaktu z przedstawicielami branży. Tak jak wspominałem we wstępie, również będę uczestniczył w Invest Cuffs 2019 – do zobaczenia w Krakowie!

 

PS: W tym roku będę miał zaszczyt wystąpić na scenie Invest Cuffs! Mój wykład odbędzie się w sobotę 23.03.2019 o 17:00, a temat to „Trzy elementy niezbędne do sukcesu na giełdzie”. Jest wiele przepisów jak można go osiągnąć. Część z nich wyklucza się nawzajem, co nie ułatwia inwestycji osobom, które szukają własnej drogi. Niektóre z nich zmieniają się tak szybko, że zamiast zysków mogą doprowadzić do pewnych strat. Jest jednak kilka zasad, które są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu i bez których jest on praktycznie niemożliwy, o ile nie dysponujemy olbrzymim szczęściem. I właśnie o trzech najważniejszych spośród tych zasad chciałbym opowiedzieć na moim wystąpieniu. Gorąco zapraszam!

 

Przemysław Gerschmann

Założyciel Equity Magazine, aktywny inwestor giełdowy, zawodowo od lat związany z rynkiem kapitałowym. Szuka wartości wewnętrznej i wybitnych spółek w dobrych cenach, jednocześnie nie boi się inwestycji w nowe technologie. Współtwórca cyklu „Śladami Warrena Buffetta” i wierny fan „wyroczni z Omaha”.

Komentarze

  1. Pingback: Cykl „Śladami Warrena Buffetta” wydarzeniem roku! - Equity Magazine

Dodaj komentarz