Konferencja: „Jak skutecznie pozyskać kapitał i zaoszczędzić na podatkach?”

Jak skutecznie pozyskać kapitał?

W pewnym momencie istnienia każdego przedsiębiorstwa przychodzi taki etap, kiedy nie może się ono dalej rozwijać bez dodatkowych środków. Zarządzający stają wtedy przed fundamentalnym pytaniem – w jaki sposób pozyskać potrzebny kapitał? Czy debiut na giełdzie jest dobrym rozwiązaniem? Jak już debiut, to co dalej?

Dla spółek chcących zaistnieć na warszawskim parkiecie Giełda Papierów Wartościowych stwarza coraz większe możliwości. W chwili obecnej funkcjonują trzy rynki:

  • regulowany rynek główny,
  • rynek alternatywny NewConnect oraz
  • rynek instrumentów dłużnych Catalyst.

Stosunkowo młode rynki, jakimi są NewConnect oraz Catalyst cieszą się sporym zainteresowaniem wśród emitentów. Coraz liczniejsze debiuty giełdowe na tych rynkach, poprzedzone udanymi emisjami, dowodzą zwiększającej się popularności i atrakcyjności pozyskiwania środków na rozwój z wykorzystaniem rynku giełdowego.

W dobie wzrostu gospodarczego, niemal każda spółka chciałaby rozwijać się oraz osiągnąć przewagę nad konkurencją. Wymaga to jednak kapitału. Wraz z uzyskaniem statusu spółki giełdowej, przedsiębiorstwo pozyskuje relatywnie tani kapitał, rośnie prestiż firmy, a wraz z tym wiarygodność i rozpoznawalność marki. Z drugiej strony zaś spółka przyjmuje na siebie obowiązki związane z upublicznieniem. Każda decyzja powinna być jednak szczegółowo przeanalizowana, zarówno od strony korzyści, jak i zagrożeń, które mogą wystąpić w związku ze statusem spółki notowanej na warszawskim parkiecie.

Należy również podkreślić, iż nieprzecenioną rolę w rozwoju przedsiębiorstwa odgrywają podatki. Znajomość metod optymalizacyjnych oraz sposobu ich bezpiecznego wdrażania pozwala na znaczące oszczędności dla firmy. Ponadto osoby zarządzające przedsiębiorstwem powinny być świadome zakresu ich odpowiedzialności podatkowej.

O tym czy warto zadebiutować, który rynek wybrać oraz jakie nowe obowiązki muszą przyjąć na siebie zarządzający, dowiedzą się Państwo już 8 listopada podczas konferencji pt. Budowanie wartości firmy i optymalizacja podatkowa, czyli jak skutecznie pozyskać kapitał i zaoszczędzić na podatkach. Szczegółowe informacje odnośnie wydarzenia znajdą Państwo pod na stronie www Fitz Roy, a bieżące informacje odnośnie tego szkolenia oraz przyszłych inicjatyw dostępne są również na fan page’u spółki.

Zapraszamy serdecznie!

 

źródło: informacja prasowa

Equity Magazine jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz