Junior Trader – inwestycyjna gra symulacyjna

Junior Trader to konkurs organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Inwestor działające na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Projekt skierowany jest do studentów uczelni wyższych oraz uczniów szkół średnich. Główna ideą tego przedsięwzięcia jest wykorzystanie w praktyce wiedzy z zakresu inwestowania na Forexie, który jest rynkiem bardzo dynamicznym, ryzykownym, dającym szerokie możliwości, wysokie zyski, ale tez niebezpiecznym, na którym w ułamku sekundy można stracić niemalże cały zainwestowany kapitał. Każdy uczestnik dostaje do dyspozycji wirtualne 10000 złotych, które inwestuje za pośrednictwem platformy transakcyjnej udostępnionej przez Dom Maklerski XTB. Osoba, która wypracuje najwyższą stopę zwrotu wygrywa. Do dyspozycji jest ponad 500 instrumentów pochodnych opartych na walutach, akcjach, indeksach i surowcach.

W obecnej 8 już edycji przewidziano wiele cennych nagród, m.in. tablet Samsung Galaxy Tab, iPody, płatne praktyki w Domu Maklerskim XTB, kursy maklerskie, doradców inwestycyjnych i CFA oraz wiele innych. W tym roku pula nagród to ponad 10000 zł.

W trakcie trwania konkursu, na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym  Uniwersytetu Łódzkiego, odbędzie się seria wykładów z praktykami rynku kapitałowego podczas których każdy uczestnik będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę z zakresu inwestowania. Będą to m.in.:

– 23 listopada – Podstawy analizy technicznej;

– 25 listopada – Geometria Fibonacciego;

– 2 grudnia – Zarządzanie wielkością pozycji.

Wykładom towarzyszyć będą warsztaty z analizy technicznej, które odbędą się  25 listopada oraz 2 i 9 grudnia.

Chętni do wzięcia udziału w grze JUNIOR TRADER rejestrują się poprzez formularz zgłoszeniowy, który pojawi się 24 listopada na stronie projektu.  Więcej szczegółów oraz regulamin na stronie http://www.juniortrader.skninwestor.com

 

Wykład – Podstawy analizy technicznej – 23 listopada 2011

Wykład, w trakcie którego słuchacze poznają podsta­wowe pojęcia i techniki klasycznej analizy technicznej. Omówione zostaną takie zagadnienia jak: rodzaje wykresów, pojęcie analizy trendu, formacje cenowe, średnie kroczące, oscylatory, formacje świecowe itp.

Wykład – Geometria rynku oraz Zarządzanie wielkością pozycji –  25 listopada 2011

W trakcie wykładu omówione zostaną zagadnienia związane z Teorią Fal Elliotta, wykorzystaniem ciągu liczb Fibonacciego oraz formacjami harmonicznymi. Słuchacze dowiedzą się jak używać takich narzędzi jak zniesienia czy ekspansje. Zaznajomieni zostaną ze sposobami analizy wykorzystującymi pięciofalowe struktury impulsu i trójfalowe struktury korekt. Przedstawione zostaną również metody poszukiwań i wykorzystania formacji harmonicznych pojawiających się na wykresach.

 

Zarządzanie wielkością pozycji

Wykład będzie miał na celu przedstawienie praktycznej strony zawierania transakcji na rynkach finansowych we wszystkich interwałach czasowych. Prowadzący opowiedzą o metodach wyliczania depozytów potrzebnych do otwarcia pozycji na różnych instrumentach finansowych. Udzielą również porad na temat tego, jak osiągać maksymalny zysk z inwestycji i jak chronić się przed stratami.

 

Wykład – Zasady inwestowania na rynku walutowym – 2 grudnia 2011

W trackie wykładu omówiona zostanie charakterystyka inwestowania na zdobywającym w ostatnich latach coraz wię kszą popularność rynku walutowym. Podkreślone zostaną możliwości osiągania ponadprzeciętnych zysków na tym rynku jak i niebezpieczeństwa związane z inwestowaniem w waluty.

Wykład – Teoria Fal Elliotta – 9 grudnia 2011

W trakcie wykładu słuchacze poznają podstawowe założenia Teorii Fal Elliotta jak i metody praktycznego wykorzystywania Teorii przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Teoria Fal Elliotta zostanie przedstawiona jako narzędzi analizy wszelakich rynków we wszystkich interwałach czasowych.

Warsztaty z analizy technicznej – 25 listopada 2011, 2 Grudnia 2011

oraz 9 grudnia 2011

Praktyczne warsztaty przeprowadzone w salach informatycznych pokażą jak posługiwać się wiedzą zdobytą w trakcie wykładów. Prowadzący zaprezentują techniki analizy sytuacji rynkowej na przykładach dostępnych w projekcie instrumentów finansowych. Uczestnicy będą mogli samo-dzielnie dokonać prób wykorzystania pojęć omawianych wcześniej w trakcie szkoleń oraz zastosować w praktyce poznane narzędzia.

 

 

Komentarze

  1. Hi would you mind letting me know which web host you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you recommend a good hosting provider at a reasonable price? Many thanks, I appreciate it!

Dodaj komentarz