Konferencja „Książęca Street V” – czy warto wziąć w niej udział?

W ostatni weekend marca 2019 odbędzie się piąta edycja konferencji „Książęca Street”, organizowanej przez Alberta Rokickiego i ekipę z Longterm.pl. Uczestniczyłem w pierwszej, drugiej i czwartej edycji tej konferencji jako wykładowca i tym razem również będę obecny. Impreza odbywa się w dniach 30-31 marca w Warszawie – pytanie czy warto wziąć w niej udział?

Organizator konferencji, Albert Rokicki, na pewno jest dobrze znany czytelnikom Equity Magazine gdyż od lat publikuje artykuły na łamach naszego magazynu. Konferencja Książęca Street jest pierwszą tego typu imprezą na polskim rynku inwestycyjnym i nadal jedyną – jest organizowana przez blogera finansowego, który dzięki konsekwencji i wieloletniej obecność na scenie giełdowej zgromadził wokół siebie aktywną społeczność inwestorów. Kibicuję tej inicjatywie od początku, gdyż polski rynek potrzebuje jak najwięcej taki wydarzeń, czyli spotkań dla inwestorów podczas których będą mogli wymieniać się wiedza między sobą oraz nauczyć się czegoś nowego od prelegentów.

A wśród nich znajdą się przedstawiciele takich spółek jak Amica, Scope Fluidics, Ultimate Games czy Klabater. Możliwość spotkania się z osobami z wewnątrz spółek jest zawsze wartością dodaną i warto ją wykorzystać dopytując o interesujące nas informacje. Wśród wykładów znajdzie również mój, tematem którego będzie „W poszukiwaniu wartości, czyli między spekulacją a inwestowaniem”. Przedstawię w nim metody klasycznej szkoły inwestowania w wartość (Graham, Fisher, Buffett) w realiach giełdowych w jakich obecnie przyszło nam funkcjonować. Wokół tej metody inwestycyjnej narosło wiele mitów, a nawet nieporozumień, co jest związane z wybiórczym stosowaniem jej zasad oraz niewystarczająco głębokim studiowaniem jej zasad. Postawił sobie za cel rozwianie tych wątpliwości i pokazanie praktycznych rozwiązań, które może zastosować każdy inwestor.

Uprzedzam tylko, że to nie będzie wykład o mojej wyprawie do USA „Śladami Warrena Buffetta”, o tym piszę na łamach Equity Magazine oraz w grupie na facebooku. Skupię się wyłącznie na tematyce inwestycyjnej, chyba że będą pytania w tym temacie.

Pełen program konferencji Książęca Street znajduje się pod tym linkiem. Do zobaczenia na miejscu!

PS: Powyższy artykuł oraz mój udział w konferencji nie jest sponsorowany. Uważam, że warto dzielić się wiedzą, z Albertem i kilkoma prelegentami znamy się od lat, więc mam pewność, że „Książęca Street” jest ku temu bardzo dobrym miejscem. Jeśli chcecie przeczytać moją opinię o poprzedniej edycji tej konferencji to znajdziecie ją w artykule „Konferencja „Książęca Street IV” – czy warto?

 

Przemysław Gerschmann

Założyciel Equity Magazine, aktywny inwestor giełdowy, zawodowo od lat związany z rynkiem kapitałowym. Szuka wartości wewnętrznej i wybitnych spółek w dobrych cenach, jednocześnie nie boi się inwestycji w nowe technologie. Współtwórca cyklu „Śladami Warrena Buffetta” i wierny fan „wyroczni z Omaha”.

Komentarze

  1. Pingback: Konferencja „Książęca Street VI” - Kraków 19-20.10.2019 - Equity Magazine

Dodaj komentarz