Konferencja Stock Wars 2012

Od ponad 4 lat świat walczy z kryzysem finansowym. Czerwone wskaźniki na niemal wszystkich giełdach i indeksach giełdowych świata nie napawają optymizmem inwestorów. Ludzie masowo wyprzedają akcje, tworząc negatywną atmosferę inwestycyjną. Jednak czy aby na pewno w czasie bessy nie można zarobić…?

Przecież ceny akcji są stosunkowo niskie. Zarówno w Polsce, jak i na świecie coraz więcej wielkich firm wchodzi na giełdowe Parkiety.  Być może właśnie ten moment jest najlepszy, aby rozpocząć karierę inwestora?

Na to i wiele innych pytań dotyczących inwestowania w czasie kryzysu, odpowiedzi szukają studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członkowie międzynarodowej organizacji AIESEC przy wsparciu merytorycznym Klubu Inwestora przygotowując konferencję „Stock Wars”.

Tematem trzeciej już edycji tego wydarzenia będą: „Sposoby i instrumenty inwestowania na rynkach kapitałowych w czasach kryzysu.”

3-dniowa konferencja która odbędzie się w dniach 23-25.03.2012 w podwarszawskim Folwarku Klepisko, jest połączeniem szkoleń, wykładów, oraz paneli dyskusyjnych.

Wyselekcjonowani, najlepsi studenci studiów ekonomicznych, pragnący pogłębić swoją wiedzę dotyczącą rynków kapitałowych, będą mieli okazję uczyć się od najlepszych: wybitnych wykładowców, specjalistów z cenionych Domów Maklerskich oraz innych instytucji związanych z giełdą i inwestycjami.

Szkolenia poprowadzą m.in. wykładowca London School of Economics oraz Cardiff University – Kent Matthews, były minister finansów – prof. Grzegorz W. Kołodko oraz  były prezes BRE  Banku – Mariusz Grendowicz.

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż Stock Wars zostało objęte Patronatem Honorowym przez jedne z najważniejszych instytucji finansowych w Polsce: Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Komisję Nadzoru Finansowego.

„Usus omnium artium est magister” – praktyka jest nauczycielem wszystkich sztuk. Czymże byłaby jednak sucha, teoretyczna wiedza bez możliwości sprawdzenia jej w praktyce? Zapewne niewielu przedstawicieli społeczności studenckiej zdecydowałoby się z biegu, bezpośrednio po zakończonej konferencji, udać się do domu maklerskiego, założyć tam rachunek inwestycyjny a następnie obracać dużymi sumami pieniędzy na giełdzie. W celu sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce, zarówno na rynku akcji, jak i rynku walutowym Forex, organizatorzy umożliwią studentom udział w symulacji Gry Giełdowej. Dla najlepszych przewidziano cenne nagrody.

Projekt „Stock Wars” jest unikatowym projektem AIESEC w skali kraju. Mimo, iż konferencja odbywa się pod Warszawą, prawo uczestnictwa ma każdy student uczący się w Polsce, zainteresowany rynkami kapitałowymi. Informacje o projekcie można będzie znaleźć na najbardziej renomowanych uczelniach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Olsztynie i Częstochowie. Projekt powstaje przy wsparciu merytorycznym jednego z największych studenckich kół naukowych w Szkole Głównej Handlowej – Klubu Inwestora.

Każdy z uczestników będzie mieć także możliwość osobistej rozmowy z partnerami naszej konferencji przy stoiskach promocyjnych.

Więcej informacji  na stronie internetowej: www.stockwars.eu

Oraz na Facebooku

Komentarze

Dodaj komentarz