Konferencja WallStreet – wydarzenie, które przyciąga tłumy inwestorów

W dniach od 31 maja do 2 czerwca br. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbędzie się dwudziesta trzecia edycja Konferencji WallStreet organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Wydarzenie to jest nie tylko największym świętem inwestorów indywidualnych, ale jest także topowym wydarzeniem rynku kapitałowego w Polsce oraz w Europie Środkowej. W tym roku udział w Konferencji weźmie ponad 1000 uczestników, a jej program zostanie wzbogacony o nowe obszary tematyczne.

Konferencja WallStreet to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby znaleźć odpowiedź na pytania, które nurtują każdego, tj. w co i jak inwestować w dobie niskich stóp procentowych oraz dużej zmienności rynków obserwowanej na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Dlatego też w trakcie Konferencji odbędzie się blisko 40 wykładów i paneli dyskusyjnych, podczas których będziemy rozmawiać o bieżącej oraz przyszłej sytuacji na rynkach finansowych, ale też o poszczególnych sektorach gospodarki. Podczas eventu każdy uczestnik będzie miał możliwość spotkania i rozmowy z władzami blisko 100 spółek giełdowych notowanych zarówno na GPW, jak i NewConnect. Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby w jednym miejscu zadać pytania tak wielu spółkom bezpośrednio u źródła.

Przeczytaj naszą relację z poprzedniej edycji konferencji Wallstreet

Będzie sporo o gamingu

Podczas Konferencji nie zabraknie także solidnej dawki wiedzy o najgorętszej w ostatnich latach branży gamingowej. Gościem specjalnym Konferencji będzie Adam Kiciński – Prezes i jeden z udziałowców spółki CD Projekt odpowiedzialnej za stworzenie m.in. trzech części gry Wiedzmin – najbardziej rozpoznawalnego produktu polskiej gospodarki na świecie. Z kolei o często dyskutowanych zagadnieniach dotyczących księgowości spółek gamingowych podczas swojego wystąpienia mówić będzie wieloletni praktyk i specjalista do spraw analiz i wyceny aktywów dr Jacek Welc. W ramach Konferencji zaplanowane są również inne wystąpienia o tej tematyce, w tym spotkania z przedstawicielami spółek gamingowych.

Tak było w zeszłym roku na Wallstreet 22:

Nieruchomości, start-upy, crowdfunding

Wobec oczekiwań zgłaszanych przez inwestorów i osoby biorące udział w poprzednich edycjach Konferencji, Stowarzyszenie zdecydowało się, aby tym razem więcej uwagi poświęcić inwestycjom w nieruchomości, start-upy, czy inwestycjom realizowanym w ramach crowdfundingu. W konsekwencji uczestnicy będą mieli okazję spotkać się podczas Konferencji z co najmniej kilkudziesięcioma podmiotami oferującymi różnego rodzaju projekty inwestycyjne, czy też poszukującymi inwestorów. Wspomniane obszary tematyczne zostaną uzupełnione o dodatkowe wykłady i dyskusje panelowe związane z tymi zagadnieniami.

Znani prelegenci

W trakcie konferencji uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień tak znamienitych gości i praktyków rynkowych jak choćby prof. Witold Orłowski, Wojciech Białek, prof. Sebastian Buczek, Piotr Neidek, prof. Robert Gwiazdowski, dr Przemysław Kwiecień, Marek Rogalski, prof. Krzysztof Borowski, Kamil Stolarski, dr Paweł Szczepanik, Trader 21,  Rafał Glinicki i dodatkowo blisko 30 topowych analityków, zarządzających, blogerów i doświadczonych specjalistów oraz praktyków rynku. Konferencja będzie też niepowtarzalną okazją do networkingu, wymiany doświadczeń i opinii z innymi inwestorami, przedstawicielami spółek, czy też podmiotami uczestniczącymi w wydarzeniu.

Tysiące uczestników

Warto podkreślić, że we wszystkich dotychczasowych dwudziestu dwóch edycjach Konferencji WallStreet uczestniczyło blisko 15 000 osób, a Konferencja od lat zbiera znakomite oceny wśród jej uczestników. Wynikają one niewątpliwie z bardzo wysokiego poziomu merytorycznego Konferencji, doświadczenia oraz kompetencji prelegentów, niezwykle bogatego programu, dodatkowych atrakcji w postaci bankietów, występów topowych gwiazd sceny muzycznej, kabaretów, czy też zmagań sportowych uczestników. Warto również przypomnieć, że w ostatnich latach wśród gości specjalnych Konferencji byli m.in. z dr Jan Kulczyk, dr Leszek Czarnecki, Dariusz Miłek, Zbigniew Jakubas, czy też Joe DiNapoli. Z kolei spośród przedstawicieli świata muzyki i rozrywki, którzy uprzyjemniali program artystyczny Konferencji można wymienić takie gwiazdy sceny muzycznej jak Ewa Farna, Kasia Kowalska, Bracia, Anita Lipnicka, czy Ira, a dużą dawkę uśmiechu zapewniał gościom m.in. Marcin Daniec i Kabaret Limo. W tym roku także zaplanowano bogaty program rozrywkowy.

Ponad 20 lat historii

Liczne pochwały i pozytywne komentarze, jakie zbiera Konferencja to niewątpliwie efekt ponad 20 letniej historii i doświadczeń związanych z organizacją tego wydarzenia, które sprawiły, że dziś Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych może zagwarantować ofertę konferencyjną najwyższej jakości, dedykowaną dla  inwestorów indywidualnych i środowiska związanego z rynkiem finansowym i kapitałowym, ale też dla każdego, kto szuka alternatywnych dla lokat pomysłów na zainwestowanie swoich środków, w tym pomysłów na inwestycje w nieruchomości, start-upy, czy oferty crowdfundingowe.

Wszelkie informacje o Konferencji WallStreet można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.sii.org.pl

 

***Equity Magazine jest partnerem medialnym tego wydarzenia***

 

 

Dodaj komentarz