Konferencja Wallstreet – nasza relacja

Za nami 22. edycja konferencji Wallstreet, która ponownie odbyła się w malowniczym Karpaczu. Zdecydowanie można uznać ją za udaną zarówno pod względem organizacyjnym, jak i patrząc na poziom merytoryczny. Jak od wielu lat, Equity Magazine było partnerem medialnym tego największego w Polsce wydarzenia dla inwestorów indywidualnych.

W tym roku najwięcej emocji wzbudzało wystąpienie Leszka Czarneckiego, inwestorzy z uwagą wsłuchiwali się w jego komentarze na temat bieżącej sytuacji spółek z jego portfela, których kondycja giełdowa w ostatnim czasie nie jest najwyższa. Na wielu wykładach przewijał się temat Getbacka, a w kuluarach dominowały rozmowy na temat rynkowych okazji, wśród których żywe dyskusje wywoływał sektor gameingowy oraz energetyczny. Jak co roku dużą wartością dla uczestników były Targi Twoje Inwestycje, na których wystawiały się spółki. To doskonała okazja, aby porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami firm i pogłębić wiedzę inwestycyjną na ich temat. Szczególną uwagę w tym roku przykuwały stoiska spółek z grupy Beesfund, które w planach mają ekspansję giełdową. Z negatywną reakcją wśród uczestników konferencji spotkała się nieobecność prezesa GPW SA, który niespodziewanie odwołał swoje uczestnictwo. Podczas piątkowej uroczystej kolacji odbył się koncert Anity Lipnickiej, a w sobotę wieczorem inwestorzy obejrzeli przy wspólnym grillu finał ligi mistrzów. Nie zabrakło również tradycyjnego biegu charytatywnego, który w sobotę rano przyciągnął kilkudziesięciu uczestników.

Wśród bogatego programu merytorycznego konferencji Wallstreet nie zabrakło również wykładów prowadzonych przez naszych redaktorów. Albert Rokicki przyciągnął tłumy tematem „Spółki dobre na bessę, czyli pięć typów spółek defensywnych na gorsze czasy”, Dariusz Grupa mówił o tym „Jak odróżnić spółkę dobrą od kiepskiej?”, a Radek Chodkowski edukował inwestorów w zakresie praktycznego wykorzystanie certyfikatów ING Turbo. W ramach cyklu „Śladami Warrena Buffetta” wykład poprowadził także Przemek Gerschmann i Tomek Jaroszek, którzy przedstawili relację ze spotkania z Wyrocznią z Omaha. Prelekcja wywołała duże zainteresowanie uczestników i zebrała bardzo pozytywne opinie:

Konferencja Wallstreet po raz kolejny okazała się być doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy inwestycyjnej i zebrania dodatkowych informacji o spółkach. To również najlepsza sposobność  do networkingu w gronie inwestorskim. Za rok na pewno ponownie weźmiemy w niej udział, a jeśli zastanawiacie się dlaczego warto tam pojechać to polecamy lekturę artykułu Konferencja Wallstreet 22 w Karpaczu – czy warto?

 

Komentarze

  1. Pingback: Konferencja „Książęca Street IV” – czy warto? - Equity Magazine

  2. Pingback: Konferencja WallStreet – wydarzenie, które przyciąga tłumy - Equity Magazine

Dodaj komentarz