Konsylium Inwestycyjne: Handel automatyczny czy tradycyjny?


Ponownie w Krakowie spotkają się doświadczeni traderzy, by porozmawiać o bieżących wyzwaniach, jakie stoją przed osobami handlującymi na rynku walutowym. Podobnie jak w styczniu, tak teraz zostanie zaprezentowany nowy broker na polskim rynku. Dla uczestników przygotował specjalny bonus.

Kraków już po raz drugi zaprasza na konferencję Konsylium Inwestycyjne. Ta edycja ma na celu pokazać traderom skuteczne techniki handlu – takie, które znacznie zwiększą szansę na osiągniecie sukcesu. Zaproszeni goście skupią się na porównaniu dwóch metod handlowych, automatycznej i manualnej. Uczestnicy dodatkowo będą mieli okazję poznać bliżej nowego brokera na polskim rynku – XM. Specjalnie dla nich do Polski przyjeżdżają dwaj dyrektorzy instytucji, z którymi na żywo zostanie przeprowadzony wywiad.

Wydarzenie odbędzie się 24 maja tego roku, w znanym krakowskim hotelu Crown Piast Hotel & Park.

Expert Advisor vs Manual Trading

Jednym z modułów jest porównanie dwóch znanych technik inwestycyjnych, handlu automatycznego z handlem manualnym. Podczas konferencji odbędzie się to w nowatorskiej formie. Dlaczego?

Z tym wiąże się pewna historia dwóch osób związanych z firmą konsultingową Consilium Invest. Obie strony reprezentują osobne style handlowania, Dawid Augustyn jest zwolennikiem handlu manualnego, a Piotr Kowalczyk automatów. Ponieważ obu trudno przekonać do swoich racji, postanowili dla zabawy rozstrzygnąć ten spór… zakładem. Założyli realne rachunki handlowe u brokerów z identycznym depozytem, by w ciągu miesiąca ostatecznie rozstrzygnąć czyja strategia jest skuteczniejsza. Jako zwolennik trading manualnego podjąłem wyzwanie szefa działu programistycznego w Consilium Invest Pana Piotra Kowalczyka. Istotą zakładu jest to co jest tak naprawdę lepsze – robot czy trading ręczny. Obaj w tym samym czasie założyliśmy nowe realne konta handlowe na początku marca, które zaprezentujemy na Konsylium. Sam jestem ogromnie ciekaw kto wygra tą rywalizację. – opowiada Dawid Augustyn.

Handel ręczny czy automatyczny? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 24 maja w Crown Piast Hotel & Park. To właśnie wtedy obaj rywale ostatecznie przekonają się o wyższości jednej techniki nad drugą. Dawid Augustyn razem z Piotrem Kowalczykiem w ciągu półtorej godziny zaprezentują wyniki z jednego miesiąca na swoich rachunkach handlowych.

Praktycy rynku przeciw sobie

Smaczku wszystkiemu dodaje fakt kim są konkurenci. Dawid Augustyn jest prezesem i współtwórcą Consilium Invest. Propagator klasycznych metod inwestowania, od 9 lat aktywny inwestor na rynkach finansowych. Przez ostatnie trzy lata kierownik sieci oddziałów dużego zagranicznego brokera działającego na rynku polskim. Od czterech lat szkoleniowiec z zakresu klasycznej analizy rynku oraz prelegent licznych konferencji i warsztatów inwestycyjnych.

Piotr Kowalczyk jest współwłaścicielem oraz Chief Technology Officer w Consilium Invest. Od 6 lat aktywny inwestor na rynku walutowym. Biegle posługuje się systemami handlowymi opartymi na różnorodnych wskaźnikach oraz oscylatorach połączonych z odpowiednimi technikami zarządzania kapitałem. Swoje strategie tworzy głównie w oparciu o interwały godzinowe. Uważa, że każdą metodę handlu da się zautomatyzować. Kluczem do sukcesu jest wyłącznie odpowiednie dostrojenie parametrów danej strategii do specyfiki konkretnego rynku.

Czym jest Consilium Invest?

Consilium Invest to krakowska firma konsultingowa działajaca na rynku walutowym. Powstała z inicjatywy doświadczonych traderów, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na prawdziwe wsparcie i doradztwo podczas codziennego handlu. Współpracuje tylko z renomowanymi brokerami z zagranicy.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na www.konsyliuminwestycyjne.pl

 


***źródło: informacja prasowa***

***Equity Magazine jest patronem medialnym tego wydarzenia***

Komentarze

  1. our Smartphone use a enormous job to engage in right here. In particular if it an iPhone 4. Made underneath the Apple Macintosh umbrella, iPhone 4 is centered on aptitude and class. The shiny white exterior has an exquisite high-quality. As a result, it is essential to help keep your iPhone secured from n scratches, dust,

Dodaj komentarz