Lecimy do USA na spotkanie z Warrenem Buffettem!

Raz do roku w Omaha USA odbywa się walne zgromadzenie akcjonariuszy Berkshire Hathaway, spółki, której prezesem jest Warren Buffett. Podczas tego trzydniowego Woodstocku dla inwestorów odbywają się targi dla akcjonariuszy oraz szereg dodatkowych atrakcji. Główna z nich to wielogodzinna sesja pytań inwestorów i dziennikarzy, na które odpowiada sam Warren Buffett. W tym roku dołączymy do ich grona i weźmiemy udział w największym walnym zgromadzeniu świata!

Od lat staram się w swoich decyzjach inwestycyjnych kierować wskazówkami „wyroczni z Omaha”. Po przeczytaniu wielu książek na temat filozofii giełdowej Warrena Buffetta oraz licznych listów do akcjonariuszy postanowiłem pójść krok dalej i osobiście spotkać się z wyrocznią z Omaha. W podróż tę udaję się wraz z Tomkiem Jaroszkiem, znanym zapewne wszystkim z bloga Doradca.tv. Wylatujemy do Chicago 1 maja, skąd czeka nas kilkugodzinna podróż autobusem do Omaha. Połączenie to nie jest idealne, ale ceny lotów do Omaha w tym terminie notują rekordowe poziomy, wyższe niż loty międzykontynentalne. Zjawisko to ma tak dużą skalę, że Warren Buffett radzi w tegorocznym liście do akcjonariuszy, aby podróżować do Kansas, a stamtąd jechać samochodem do Omaha, gdyż od kilku miesięcy wszystkie loty są wykupione.

Praktycznie wszystkie miejsca w hotelach w Omaha na Booking.com są zarezerwowane na kilka tygodni przed walnym Berkshire Hathaway.

W Omaha planujemy wraz z Tomkiem zostać 5 dni. W naszych planach jest przede wszystkim uczestnictwo w sesji pytań i odpowiedzi jakich udzieli Warren Buffett oraz jego najbliższy współpracownik, Charlie Munger. To najbardziej oblegany punkt programu, a żeby zająć sensowne miejsca trzeba ustawić się w kolejce już o 5:00 rano – pomimo że start jest około 9:00! Trudno się temu dziwić, skoro specjalnie na tę okazję do Omaha przylatuje około 30 tysięcy ludzi, wykupujących wszystkie miejsca w hotelach.

Nie lada atrakcją są też targi, na których wystawiają się spółki, których właścicielem jest Berkshire Hathaway. Wiele firm pojawia się wtedy z limitowanymi edycjami swoich produktów, które oczywiście nawiązują do Warrena Buffetta. Jest to doskonałe miejsce, aby nabyć unikatowe pamiątki z tego wydarzenia i poznać firmy, w które zainwestował Buffett. Walne Berkshire to przede wszystkim event korporacyjny z obszaru relacji inwestorskich. Z racji, że jest to największe walne zgromadzenie akcjonariuszy na świecie, to na pewno będzie się można tam wiele nauczyć.

W trakcie wizyty w Omaha oraz po jej zakończeniu planujemy przygotować obszerną relację w mediach. Najwięcej materiałów będziemy publikować w mediach społecznościowych, a w szczególności w naszej zamkniętej grupie na facebooku, do której zapraszam wszystkich czytelników Equity Magazine.

 

"Śladami Warrena Buffetta" - przewodnik po świecie inwestowania

Nasza książka jest już gotowa! Dowiesz się z niej jak inwestuje Warren Buffett, które metody uznaje z skuteczne i jaka była jego droga do zbudowanie majątku dzięki giełdzie. Aby napisać tę książkę polecieliśmy do USA na spotkanie z Buffettem, przeczytaliśmy dziesiątki publikacji, wywiadów oraz artykułów. „Śladami Warrena Buffetta” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto traktuje inwestowanie na poważnie!

WEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI    

Przemysław Gerschmann

Założyciel Equity Magazine, aktywny inwestor giełdowy, zawodowo od lat związany z rynkiem kapitałowym. Szuka wartości wewnętrznej i wybitnych spółek w dobrych cenach, jednocześnie nie boi się inwestycji w nowe technologie. Współtwórca cyklu „Śladami Warrena Buffetta” i wierny fan „wyroczni z Omaha”.

 

Zdjęcie tytułowe: źródło

 

[/vc_column][/vc_row]

Komentarze

  1. Pingback: Invest Cuffs 2019 w Krakowie – czy warto wziąć udział? - Equity Magazine

  2. Pingback: W co inwestuje Warren Buffett - Equity Magazine

Dodaj komentarz