London Study Excursion 2014

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym sposobem na poznanie specyfiki rynku kapitałowego jest wizyta w globalnych instytucjach finansowych. Niekwestionowanym sercem europejskich finansów jest Londyn – miasto, które skupia siedziby wszystkich liczących się uczestników rynku finansowego, gromadzi ekspertów z całego świata i daje szansę rozwoju dla młodych ludzi.

 

London Study Excursion to międzynarodowy Projekt gromadzący najlepszych studentów i młodych profesjonalistów w dziedzinie finansów z całej Polski, który z inicjatywy studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, członków Studenckiego Koła Naukowego Inwestycji Kapitałowych PROFIT, odbywa się już po raz dziewiąty.

 

Począwszy od 2006 roku grupa starannie wyselekcjonowanych studentów z całej Polski, którzy w przyszłości staną się ekspertami w dziedzinie finansów, udaje się do Londynu, aby spotkać się z pracownikami banków inwestycyjnych, traderami oraz analitykami. Celem wizyty jest przyjrzenie się z bliska jak wygląda ich praca oraz skorzystanie z wyjątkowej wiedzy i unikalnego doświadczenia światowych ekspertów. Projekt obejmuje serię spotkań z przedstawicielami najbardziej szanowanych instytucji takich jak banki inwestycyjne, fundusze private equity, giełdy, agencje informacyjne oraz szkoły biznesowe.

Na koniec pobytu w Londynie, uczestnicy London Study Excursion wezmą udział w Polish Economic and Business Forum, które jest doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów oraz daje możliwość stworzenia silnych więzi ze studentami i profesjonalistami pracującymi w Wielkiej Brytanii.

 

London Study Excursion to:

  • Międzynarodowy program, obejmujący serię spotkań z przedstawicielami najbardziej szanowanych instytucji świata finansów oraz uczestnictwo w Polish Economic and Business Forum.
  • Współpraca z grupą starannie dobranych, najlepszych studentów reprezentujących wiodące uczelnie w Polsce.
  • Promocja w całej Polsce i marka rozpoznawalna wśród studentów oraz międzynarodowych instytucji finansowych. Podczas LSE 2013 uczestnicy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami: Goldman Sachs, J.P. Morgan, Bank of America Merrill Lynch, Rothschild, CVC Capital Partners, Bloomberg, European Bank of Reconstruction and Development, OSTC, BCG, HSBC, Kulczyk Investments, Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie oraz Cass Business School.

 

Program LSE daje szansę najbardziej obiecującym studentom na wejście do wielkiego świata finansów dzięki:

  • Możliwości spotkania się z najlepszymi studentami z całej Polski, którzy w przyszłości będą kreować rodzimą rzeczywistość gospodarczą.
  • 8-letniej tradycji oraz szansie dołączenia do grupy ponad 120 Alumnów Projektu.
  • Okazji na otrzymanie oferty praktyk/stażu w najbardziej cenionych instytucjach oraz zdobycie wiedzy na temat ich funkcjonowania.
  • Szansie na to by poczuć atmosferę światowego centrum finansów oraz poznanie jego przedstawicieli.
  • Integracji i budowaniu relacji z ludźmi, którzy już pracują na rynkach finansowych.

 

 

London Study Excursion 2014 odbędzie się w dniach 24.02.2014 – 02.03.2014.

 

Organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe Inwestycji Kapitałowych PROFIT.

Mecenasem programu jest firma OSTC, a Partnerem strategicznym firma The Boston Consulting Group.

 

Więcej informacji na temat Projektu można znaleźć stronie internetowej www.lse.sknprofit.pl

***Equity Magazine jest patronem medialnym tego wydarzenia***

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz