LSE 2011 – Odwiedź najważniejsze instytucje finansowe świata

Morgan Stanley,  Bank of England, Goldman Sachs i Bloomberg to tylko nieliczne z wielu londyńskich instytucji finansowych, których drzwi staną otworem dla wybranej grupy osób w dniach 17-20 maja 2011r.

London Study Excursion jest ogólnopolskim projektem organizowanym przez koło naukowe „Profit” przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Projekt związany jest z wizytami w największych instytucjach finansowych Londynu, takich jak: banki i fundusze inwestycyjne, agencje informacyjne a także uczelnie wyższe.

Geneza wyjazdu sięga roku 2005 roku, kiedy to pomysłodawca London Study Excursion – Krzysztof Prałat z pomocą wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zorganizował pierwszy taki wyjazd.  Z roku na rok dzięki pracy koordynatorów projektu, wyjazd jest coraz ciekawszy dla uczestników i bogatszy o nowe instytucje.

Od ubiegłego roku London Study Excursion zyskał rangę ogólnopolskiego projektu. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 17 – 20 maja. Przez cztery dni grupa 16 studentów będzie odwiedzać największe instytucje finansowe Londynu, takie jak JP Morgan, Goldman Sachs czy Morgan Stanley. W banku Goldman Sachs planujemy spotkanie z byłym premierem RP Kazimierzem Marcinkiewiczem.  W planach odwiedzin są także fundusze private equity, agencja informacyjna i London School of Economics.

Wyjazd jest ciekawą przygodą dla młodego człowieka, który dopiero startuje na rynku pracy. London Study Excursion daje niepowtarzalną okazję obejrzeć od wewnątrz kluczowe instytucje rynku finansowego w Europie. Dla wielu osób może być to jedyna okazja by zwiedzić tak wiele ważnych i znanych instytucji, w tak krótkim czasie. Bezpośrednie rozmowy z pracownikami, dają możliwość uzyskania informacji odnośnie kariery w Londynie czy sposobu aplikowania o pracę. Niewątpliwie kontakty uzyskane wśród pracowników w Londynie, a także więzi wytworzone między uczestnikami podczas wyjazdu, mogą się przydać w przyszłej karierze zawodowej.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.lse.org.pl
Zachęcamy do składania aplikacji!

Dodaj komentarz