MISJA

Equity Magazine to portal dla inwestorów oraz magazyn dystrybuowany mailowo w formie PDFa. Na jego łamach piszemy merytorycznie i bezstronnie o tym jak skutecznie pomnażać kapitał. Działamy od 2010 roku i przez ten czas opublikowaliśmy setki fachowych artykułów i analiz. Nasze publikacje tworzone są wyłącznie przez praktyków, rynkowych ekspertów oraz niezależnych blogerów branżowych. Poniżej lista osób, których artykuły można przeczytać na łamach Equity Magazine.
 

REDAKTORZY

Przemysław Gerschmann

Założyciel Equity Magazine, aktywny inwestor giełdowy, zawodowo od lat związany z rynkiem kapitałowym. Szuka wartości wewnętrznej i wybitnych spółek w dobrych cenach, jednocześnie nie boi się inwestycji w nowe technologie. Współautor książki „Śladami Warrena Buffetta” i wierny fan „wyroczni z Omaha”.

Albert „LongtermRokicki

Gracz giełdowy z wieloletnim doświadczeniem. Na swoim blogu www.longterm.pl na bieżąco omawia aktualną sytuację na rynkach finansowych. Co weekend zamieszcza swoje szczegółowe prognozy na kolejny tydzień.

Tomasz Jaroszek

Bloger, przedsiębiorca, były dziennikarz ekonomiczny. Pracował w redakcjach Bankier.pl i Comperia.pl, pisze felietony do Business Insider Polska oraz aktywnie bloguje na Doradca.tv. Współpracuje z firmami z sektora finansowego przy tworzeniu projektów związanych z edukacją finansową. Aktywny inwestor indywidualny i miłośnik rynkowych spekulacji.

Sławomir Winiecki

Pasjonat rynków finansowych oraz twórca i redaktor naczelny InvestAfrica.pl – największego w Polsce źrodła informacji o inwestycjach w Afryce.

Daniel Kostecki

Wieloletni praktyk rynków finansowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując przez 6 lat w domach maklerskich, w tym na stanowisku Dyrektora Departamentu Analiz Rynkowych. Prywatnie zapoczątkował swoją przygodę z rynkami w 2007 roku. Zdobywca nagrody Blog Roku – www.danielkostecki.pl. Twórca oraz założyciel pierwszej polskiej telewizji internetowej traktującej o rynkach finansowych – rynkinazywo.tv

Radosław Chodkowski

Inwestor indywidualny, autor bloga Humanista na giełdzie, prowadzący też kanał w serwisie YouTube. W swoim podejściu inwestycyjnym kieruje się głównie wskazaniami analizy technicznej, wykorzystując trendy oraz swingi cenowe. Wyznaje zasadę, że w inwestowaniu chodzi głównie o to, aby nie przeszkadzać rynkowi w zarabianiu dla nas pieniędzy.

Dariusz Grupa

Inwestor, analityk i pasjonat finansów oraz ekonomii. Zawodowo związany z rynkiem kapitałowym od 2002 roku. Współpracownik serwisu Stockwatch.pl. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego, zdał również wszystkie egzaminy w programie CFA. Na swoim blogu pod adresem www.dariuszgrupa.pl pisze przystępnym językiem o inwestowaniu i finansach osobistych. Aktywny również na Twitterze.

Paweł Biedrzycki

Inwestor giełdowy, współtwórca i redaktor serwisu www.StrefaInwestorow.pl oraz narzędzia dla inwestorów giełdowych www.SIndicator.net. Aktywny inwestor na rynku akcji i kontraktów terminowych.

Kamil Gemra

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent SGH, partner zarządzający w InnerValue. Specjalisa w zakresie rynku obligacji i komunikacji z inwestorami indywidualnymi.

Łukasz Stępień

Inwestor indywidualny, trener spokojnych, zyskownych inwestycji. Właściciel i redaktor usstocks.pl

Michał Stopka

Posiada 12 lat doświadczenia jako inwestor indywidualny oraz instytucjonalny. W latach 2009-2012 pracował jako zarządzający częścią portfela akcyjnego w największym funduszu emerytalnym ING, który wtedy miał najlepszy wynik wśród 14 OFE. Obecnie prowadzi bloga www.michalstopka.pl oraz szkolenia dotyczące inwestowania na podstawie analizy fundamentalnej, analizy biznesów oraz kluczowych rzeczy dla gospodarki.

1001530_431287030319782_1667621700_n

Piotr Baron CFA

Doradca Inwestycyjny nr 365, Makler Papierów Wartościowych. Aktywny Inwestor od 2007 roku. Portfolio Manager w Buttonwood.pl współzałożyciel Investio sp. z o.o. właściciela takich marek jak investio.pl, squaber.com oraz buttonwood.pl.

default-avatar_man

Bartosz Szyma

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania. Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Maciej Węgorkiewicz

Doświadczony analityk i inwestor, twórca strony www.ePortfel.com i oprogramowania do zarządzania finansami osobistymi i inwestycjami. Specjalizuje się w tematach value investing i wealth management.

Profil LinkedIn

default-avatar_man

Zdzisław Jakubowski

Autor bloga www.abecadlo.info,  za cel stawia sobie informowanie Czytelników, w jaki sposób dbać o finanse osobiste oraz wydajnie lokować i zarządzać nadwyżkami. W publikowanych artykułach czerpie z własnych doświadczeń.

default-avatar_man

Stanisław Kozłowski

Specjalista inżynierii środowiska oraz FIDIC (Międzynarodowa Federacja Inżynierów Konsultantów). Jest autorem bloga www.harmonogrammilionera.blogspot.com, w którym zamieszcza informacje o oszczędzaniu i inwestowaniu. Jego celem jest osiągnięcie wolności finansowej.

default-avatar_man

Filip Rudnicki

Doświadczony inwestor, specjalista od analiz długoterminowych. Prowadzi bloga www.10-procent-rocznie.blogspot.com, gdzie analizuje bieżącą sytuację na rynkach, poszukując analogii do danych historycznych. Twórca serwisu www.fundamentalna.net służącego do analizy fundamentalnej spółek giełdowych.

default-avatar_man

Marek Marcinowski

Aktywny inwestor, trener, analityk, związanym z giełdą od 2004r. Specjalizuje się w  zaawansowanej AT, ze szczególnym naciskiem na techniki japońskie. Inwestowanie jest dla niego pasją, a pieniądze są tylko efektem ubocznym. Prowadzi portal z analizami www.technikaichimoku.pl. Prywatnie zapalony podróżnik i cyklista.

default-avatar_man

Łukasz Duda

Inwestor giełdowy z wieloletnim doświadczeniem. Zwolennik analizy fundamentalnej i inwestowania długoterminowego. Unika spekulowania i instrumentów pochodnych. Prowadzi blog www.dwamiliony.blogspot.com na którym dzieli się swoimi doświadczeniami i analizami.  Jest również autorem książki „Giełda. Poradnik Inwestora”, napisanej przy współpracy z portalem Stockwatch.  Prywatnie pracuje jako kontroler finansowy i analityk efektywności organizacji w międzynarodowej firmie produkcyjnej.

default-avatar_man

Przemysław Zając CFA

Portfolio Manager w buttonwood.pl, Licencjonowany Makler Papierów Wartościowych (licencja numer 2674). Od 2009 roku aktywnie inwestujący na rynkach finansowych. Współtwórca investio.pl, squaber.com i buttonwood.pl