88 lat – dziś Warren Buffett obchodzi urodziny

88 lat – tyle dziś kończy Warren Buffett, najsławniejszy inwestor wszech czasów i jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Warren dorobił się swojego majątku wyłącznie dzięki inwestycjom na rynku kapitałowym, którym poświęcił się od najmłodszych lat, skupiając na tym, co pasjonowało go najbardziej – kupowaniu akcji najlepszych spółek po dobrych cenach. Długoterminowy horyzont, trzymanie się prostych zasad i poszukiwanie wartości zamiast okazji spekulacyjnych okazały się być receptą na spektakularny sukces.

Dziś należący do Warrena holding Berkshire Hathaway jest warty ponad 500 miliardów dolarów, a jedna akcja wyceniana jest na ponad 300 tysięcy dolarów. Warren Buffett inwestuje zarówno w przedsiębiorstwa, które wykupuje na własność, jak i znane spółki giełdowe takie jak Apple czy Coca Cola. Co roku w maju Warren Buffett organizuje w rodzinnym Omaha spotkanie akcjonariuszy Berkshire Hathaway, na które przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy inwestorów z całego świata, głównie z USA oraz Azji. W tym roku wraz z Tomkiem Jaroszkiem z Doradca.tv wzięliśmy udział w tym bezprecedensowym wydarzeniu – polecieliśmy do USA na ponad tydzień, aby dosłownie podążać śladami Warrena Buffetta. Spotkaliśmy się  z nim na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, odwiedziliśmy miejsce jego pracy oraz dom, w którym mieszka całe życie. Szczegółową relację opublikowaliśmy na łamach Equity Magazine oraz Doradca.tv, a najwięcej materiałów można znaleźć na naszej grupie na facebooku, do której serdecznie zapraszamy.

 

Z okazji mających dziś miejsce 88 urodzin Warrena Buffetta postanowiliśmy rozdać kilka gadżetów, które w maju przywieźliśmy z Omaha. Są to kolekcjonerskie przedmioty, które kupić można jedynie w dniu walnego zgromadzenia w Omaha, stad mamy nadzieję, że okażą się cenne dla zwycięzców konkursu. Jego zasady opublikowaliśmy w grupie na facebooku – chętnych zapraszamy do dołączenia oraz do wzięcia udziału. Zapraszamy!

 

“88 lat – dziś Warren Buffett obchodzi urodziny” to część cyklu Śladami Warrena Buffetta, w którym razem z Tomkiem Jaroszkiem z Doradca.tv próbujemy rozłożyć na czynniki pierwsze wyrocznię z Omaha, analizując jego przeszłość, metody inwestycyjne, książki i historyczne transakcje. Zapraszamy także do zamkniętej grupy na facebooku, gdzie publikujemy dużo dodatkowych materiałów. 

 

"Śladami Warrena Buffetta" - przewodnik po świecie inwestowania

Nasza książka jest już gotowa! Dowiesz się z niej jak inwestuje Warren Buffett, które metody uznaje z skuteczne i jaka była jego droga do zbudowanie majątku dzięki giełdzie. Aby napisać tę książkę polecieliśmy do USA na spotkanie z Buffettem, przeczytaliśmy dziesiątki publikacji, wywiadów oraz artykułów. „Śladami Warrena Buffetta” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto traktuje inwestowanie na poważnie!

WEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI    

Dodaj komentarz